Jak przedłużyć życie pralki?

Pralki, tak jak i inne urządzenia AGD mają swoją określoną żywotność. Wiele jednak zależy od nas, od tego jak będziemy z danego urządzenia korzystać oraz czy będziemy odpowiednio o nie dbać. W przypadku pralki jednym z bardziej istotnych elementów, który wpływa na długość jej życia jest kamień, który tworzy się w jej wnętrzu. Jest on efektem twardej wody, która niestety płynie w większości wodociągów. Oczywiście nie mamy żadnego wpływu na jakość wody, która płynie do nas rurami. Możemy jednak nieco wpłynąć na to, co się będzie działo z tą wodą w pralce. Najlepiej byłoby używać środków zmiękczających wodę. Dzięki temu kamień nie będzie się osadzał, a nasza pralka będzie działała zdecydowanie dłużej. Dobrym pomysłem jest także od czasu do czasu puszczenie pustego prania z octem. Ocet rozpuszcza znajdujący się we wnętrzu pralki i na grzałce kamień. Po takim praniu nasza pralka będzie znów działać jak nowa.

Jakich środków używać do mycia w zmywarce?

Półki sklepowe uginają się pod środkami do mycia w zmywarce. Producenci oferują nam sól, nabłyszczacz, płyny, tabletki, 3, 5, a nawet 7 w 1. Jak w tym gąszczu proponowanych środków wybrać to, co nie tylko będzie skuteczne, ale będzie także bezpieczne dla naszej zmywarki? Dla bezpieczeństwa naszej zmywarki powinniśmy używać przede wszystkim soli. Działa ona jak odkamieniacz i jej użycie pozwala zmiękczyć wodę, co zapobiega więc osadzaniu się kamienia. Dla lepszego efektu mycia potrzebny będzie także nabłyszczacz. Każda zmywarka ma osobne pojemniki na sól i nabłyszczacz. Poza nimi niezbędny będzie środek myjący. Jak już wspomniano mamy do wyboru płyny lub tabletki. Jedne i drugie mogą zawierać nie tylko środki myjące, ale także sól i nabłyszczacz. Czytajmy więc na opakowaniu ich skład. Jeśli wybierzemy te wieloskładnikowe, to stosowanie soli i/lub nabłyszczacza okaże się bezzasadne.

Jak usunąć przykry zapach z lodówki?

Zdarza się nieraz, że nasza lodówka przejedzie zapachem intensywnie pachnących potraw. Winowajcą może być wędlina, ser czy sałatka z czosnkiem. Może nim być także zepsuta żywność i to powinniśmy sprawdzić w pierwszej kolejności. Jeśli jednak nic nieświeżego nie znajdziemy, to znaczy, że musimy spróbować poradzić sobie w inny sposób. Przykry zapach możemy usunąć za pomocą różnych środków zapachowych. Możemy skorzystać z gotowych produktów, a możemy także posłużyć się domowymi metodami. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, to możemy zastosować sok z cytryny, mieloną kawę, sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia. Wystarczy jeden z tych środków wysypać na niewielką miseczkę i wsadzić na noc do lodówki. Rano w lodówce powinien panować już zupełnie inny zapach. Na przyszłość pamiętajmy jednak, żeby produkty o intensywnym zapachu przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Najlepiej sprawdzają się plastikowe pojemniki lub folia spożywcza.

Jaka ilość palników na kuchence gazowej jest najbardziej praktyczna?

Większości osób kuchenki gazowe kojarzą się z urządzeniami czteropalnikowymi. Obecnie jednak producenci oferują także kuchenki o innej ilości palników. Dotyczy to przede wszystkim płyt gazowych przeznaczonych do montażu w zabudowie. Możemy spotkać mniejsze kuchenki z 2 czy 3 palnikami. Możemy spotkać także kuchenki większe o 5 lub 6 palnikach różnej wielkości. Które z nich będą najbardziej praktyczne? Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie dla ilu osób i jak często będziemy gotować. Istotna jest także ilość miejsca, jaką dysponujemy. Jeśli urządzamy naszą pierwszą kawalerkę i będziemy gotować jedynie jajecznicę lub dania jednogarnkowe to z pewnością wystarczy kuchenka 2 palnikowa. Jeśli jednak urządzamy dużą kuchnię w domu, mamy liczną rodzinę i codziennie gotujemy dwudaniowe obiady, to z pewnością możemy poważnie rozważyć zakup kuchenki z większą ilością palników. Dzięki niej gotowanie będzie wygodniejsze, gdyż w tym samym czasie będą się gotować różne potrawy, co zaoszczędzi także nasz czas. Bez rozpoznania potrzeb nie da się więc jednoznacznie powiedzieć, jaka kuchenka jest najlepsza. Jest to bowiem bardzo indywidualna sprawa.

Czym czyścić płytę vitroceramiczną?

Gotowanie niestety zawsze wiąże się z pewnym bałaganem. Jego rozmiar zależy z pewnością od umiejętności gotującego oraz od tego jak dużo potraw ma do przygotowania w jednym czasie. Jednakże nawet najbardziej wprawnemu kucharzowi coś czasem wykipi czy przypali się pryskający wokół patelni olej. Jak zatem po takim wypadku wyczyścić powierzchnię płyty ceramicznej? Przede wszystkim trzeba poczekać aż płyta wystygnie. Jeśli nie poczekamy, to możemy się niestety dotkliwie poparzyć. Następnie powinniśmy usunąć grubszy brud za pomocą wilgotnej gąbki lub ściereczki. Uważajmy, jeśli rozsypał nam się cukier lub sól, gdyż ich kryształki mogą porysować płytę. Warto przy czyszczeniu skorzystać ze specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia płyt ceramicznych. Rozpuszczają one brud, a przy tym tworzą na wierzchu niewidoczną warstwę, która utrudnia osadzanie się brudu. Trudniejsze zabrudzenia czy przypalenia można usunąć za pomocą specjalnych skrobaków. Trzeba z nich jednak korzystać ostrożnie, gdyż nieumiejętne ich zastosowanie grozi porysowaniem powierzchni płyty.

Copyright © 2013 Serwisagdtrojmiasto.pl

Świadczymy usługi u Klienta głównie w Trójmieście - Gdańsk, Sopot, Gdynia ale również w miejscowościach okolicznych, takich jak Rumia, Reda, Wejherowo,Chwaszczyno, Żukowo, Kolbudy, Kosakowo, Pruszcz Gdański